Category Filmy Strava a zdravie

What the Health / A čo zdravie?

Voľné pokračovanie známeho dokumentu Cowspiracy: The Sustainability Secret odhaľuje prečo popredné zdravotnícke organizácie podporujú mäsový a mliekarenský priemysel aj napriek výskumom dokazujúcim škodlivé účinky živočíšnej stravy na ľudské zdravie. Viac o filme (web)Pozrieť film na YouTube

Vegucated / zVeganizovaní

Dokumentárny film v štýle reality-show zachytáva experiment, do ktorého sa zapojili traja štandardne sa stravujúci dobrovoľníci. Tí sa majú na 6 týždňov stravovať čisto vegansky. Film zobrazuje bežné problémy a dilemy, s ktorými sa ľudia po prechode na vegánsku stravu musia vyrovnať. Viac…

PlanEAT / PlanEAT

Film rozpráva príbehy niekoľkých vedcov, poľnohospodárov a kuchárov, ktorí riešia jeden z najväčších ekologických problémov súčasnosti: nekontrolovateľnú lásku západnej kultúry k živočíšnej strave. V tomto vizuálne pôsobivom snímku odznejú mnohé fakty o zdravotnom aj ekologickom prínose konzumácie zeleniny. Viac o filme (čsfd.cz)

Food Matters / Na jedle záleží

Ďalší z rady dokumentárnych filmov, ktoré dokazujú priamy vzťah medzi tzv. civilizačnými chorobami a ľudskou stravou. Poukazuje na účelové zatajovanie informácií veľkými farmaceutickými spoločnosťami, pre ktoré je výhodnejšie liečiť ľudí vyrobenými medikamentami ako jednoduchou zmenou jedálnička. Viac o filme (web)

Food, Inc. / Potraviny a.s.

Dokumentárny film sa zaoberá predovšetkým tým, ako sa zmenil vzťah ľudí k potravinám a tiež procesy ich výroby. Čo všetko dnes ľudia konzumujú v domnienke, že sa jedná o kvalitné potraviny a aký to má vplyv na ich zdravie a životy? Viac o filme (čsfd.cz)