Užitočné odkazy

Na internete nájdeš množstvo stránok, ktoré sa venujú rôznym aspektom vegánstva.

Vegánstvo sa stáva čoraz populárnejšou témou, a to aj u nás na Slovensku. Stále viac ľudí sa začína zaujímať o tento životný štýl, o jeho výhody, ale aj prínosy pre zdravie, planétu a zvieratá. Preto ak hľadáš spoľahlivé zdroje informácií, môžeš začať s našim zoznamom užitočných linkov. Z nich sa dozvieš o vegánskom spôsobe života všetko, čo potrebuješ a určite sa dostaneš k obrovskému množstvu ďalších zaujímavých zdrojov informácií.

Všetko o vegánstve

Ak sa zaujímaš o to, čo je vegánstvo, ako sa stať vegánom a prečo, potom si určite pozri tieto odkazy. Mnohé zo stránok ponúkajú skvelé články a praktické rady, ako vo vegánstve vytrvať a udržať si tak dlhodobé zdravie.

Organizácie, spolky a kampane

V prípade, že základy vegánstva už máš za sebou a zaujímaš sa viac o jadro veci, potom niektoré z týchto stránok určite navštív. Dozvieš sa napríklad to, ako ľudstvo vykorisťuje zvieratá pre vlastný komfort či zábavu, a ako to zastaviť.

Množstvo zaujímavých stránok, ktoré sa venujú téme vegánstva a ochrany zvierat, nájdeš aj na Facebooku:

Vegánske festivaly a akcie

Miluješ festivaly a rôzne spoločenské a kultúrne akcie, na ktorých je kopa dobrého jedla? Potom je výber týchto odkazov určený presne pre teba. Na všetkých uvedených akciách sa totiž podáva božsky lahodné jedlo. Samozrejme veganské!

Vegánske skupiny na Facebooku

Máš o vegánstve aj ochrane zvierat dostatok informácií, no chýbajú ti nejakí kamoši – vegáni? Na Facebooku existuje obrovská veganská komunita. Tak sa pridaj aj ty do niektorej z najpopulárnejších vegan skupín.

Vegáni na YouTube

V súčasnosti zažíva YouTube obrovský boom, a to aj vďaka vegánskym vlogerom. Ak sa chceš inšpirovať, môžeš tak urobiť pri sledovaní niektorého zo slovenských či českých vegan youtuberov.

Blogy a online kuchárky

Prišiel na teba po všetkom tom čítaní a surfovaní hlad? Tak mrkni na nejaké recepty a ukuchti si niečo dobré. Ako sa vraví: lepšie raz zažiť ako stokrát počuť. Takto sa aspoň presvedčíš, že vegani skutočne nejedia len kamene a trávu.

Ak si sa dostal až na koniec tohto zoznamu, nezúfaj! Postupne budeme pridávať ďalšie zaujímavé odkazy a linky, pretože informácií o vegánstve stále pribúda! 😉