Stiahni si naše brožúry

Naše brožúry sú k dispozícii zadarmo každému, kto má o ne záuejm. Stačí si ich stiahnuť.

Jednou z našich činností je aj vydávanie informačných brožúr a iných edukačných materiálov na rôzne témy súvisiace s vegánskym životným štýlom. Výsledky našich aktivít si môžeš stiahnuť aj online, vytlačiť a pokojne šíriť ďalej.

Sprievodca vegánstvom: pre lekárov i verejnosť | 2019

Začínate s vegánskou stravou a nie ste si istí, či na to idete správne? Máte pochybnosti a myslíte si, že pri rastlinnom stravovaní vám budú chýbať niektoré živiny? V tejto brožúre získate všetky potrebné informácie vrátane základného prehľadu kľúčových živín, na ktoré by si mali dávať pozor nielen vegáni.

Stiahnuť brožúru

(Ne)testovanie na zvieratách: naša každodenná voľba | 2018

Napriek pokroku vo vede sa ešte aj dnes kozmetika, čistiace prostriedky do domácnosti či lieky testujú na zvieratách. Testom sa podrobujú tak jednotlivé zložky, ako aj konečné výrobky. V brožúre sa dočítate, prečo sa stále testuje na zvieratách, prečo sú takéto testy nespoľahlivé a aké v súčasnosti existujú alternatívy.

Stiahnuť brožúru
Vegánska strava pre deti, tehotné a dojčiace ženy

Vegánska strava pre deti, tehotné a dojčiace ženy | 2018

Tehotenstvo, obdobie dojčenia a detstvo sú obzvlášť citlivé obdobia, ktoré pre matku aj dieťa znamenajú veľkú výzvu. Deti pre svoj rast potrebujú dostatočný prísun živín, vitamínov a minerálnych látok. Ako teda zostaviť zdravý a vyvážený vegánsky jedálniček pre tehotnú vegánku či jej dieťa sa dozvieš v našej brožúre.

Stiahnuť brožúru

Život kravy | 2018

Nevieš, ako deťom vysvetliť, čo je zlé na nosení kože? Náš najnovší komix Život kravy im prostredníctvom jednoduchého príbehu vysvetlí, odkiaľ koža pochádza, prečo je jej výroba škodlivá pre životné prostredie a tiež ako vyzerá život kráv a teliatok vo veľkochovoch. Tento komix vznikol v spolupráci s organizáciou PETA.

Stiahnuť brožúru

Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete | 2023

Ak hľadáš všetky dôležité informácie o vegánstve na jednom mieste, odporúčame ti našu 20-stranovú brožúrku Buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete. Nájdeš v nej informácie o zdravotných a ekologických benefitoch vegánstva, o netestovanej a vegánskej kozmetike, tipy na potraviny a recepty, zoznam vegánskych reštaurácií, inšpiratívne príbehy a mnoho iného.

Stiahnuť brožúru

Farebné vegánske dezerty: Jednoduché na prípravu, chutné na tanieri | 2016

Chceš si pochutnať na niečom sladkom a vegánskom? Inšpiráciu isto nájdeš v brožúre Farebné vegánske dezerty od Rominy Kavcic, ktorú sme preložili do slovenčiny. V tejto 45-stranovej kuchárskej knižke nájdeš množstvo receptov, ako napríklad na škoricové osie hniezda, citrónový koláč, čoko – koko penu či čučoriedkové mafiny.

Stiahnuť brožúru

Eko komix: Prvý krok na záchranu planéty | 2016

Krátky komix Prvý krok na záchranu planéty, ktorý sme preložili z francúzskeho originálu, ťa stručne, no dosť zábavne oboznámi so základnými argumentami vegánstva. Dozvieš sa napríklad, prečo je konzumácia mäsa neekologická, dlhodobo neudržateľná a najmä z pohľadu miliónov zvierat zabitých ročne kvôli mäsu aj neetická.

Stiahnuť komix

Budúcnosť planéty leží aj na našom tanieri | 2016

Ak sa zaujímaš o ekológiu a ochranu našej planéty, potom je náš ekoleták určený práve pre teba. Dozvieš sa v ňom prečo má živočíšna výroba negatívny dopad na našu planétu a získaš aj množstvo zaujímavých a nevyvrátiteľných faktov. Ak sa ti informácie v ňom budú páčiť, môžeš ho pokojne poslať aj svojim kamarátom.

Stiahnuť leták