Vegánske výživové poradenstvo

Chceš sa stravovať vegánsky, no potrebuješ poradiť? Nájdi si svojho výživového poradcu!

Nájdi odborníka na rastlinnú stravu

Časy, kedy sa o vegánskom životnom štýle a spôsobe stravovania vedelo len veľmi málo, sú už dávno preč. Dnes sa k rastlinnej strave hlási čoraz viac odborníkov, tak z radov lekárov s najrôznejšou špecializáciou, ako aj množstvo výživových poradcov.

Našim najbližším spolupracovníkom je Ing. Radek Látal, vegánsky výživový poradca, ktorý má dlhoročné skúsenosti s vegánskou stravou. Radek organizuje webináre a publikuje vlastné videá na tému vegánskeho stravovania. V rámci svojho doktorandského štúdia Výživy ľudí sa venuje tiež výskumu.

Počet odborníkov špecializujúcich sa na rastlinnú stravu sa zvyšuje aj vďaka organizácii Proveg Česko, ktorá pravidelne organizuje kurz vegánskej výživy. Vegetariáni a vegáni tak dnes majú k dispozícii databázu výživových poradcov a poradkýň z Česka a Slovenska. Jednotliví odborníci sú v nej zoradení podľa špecializácie a u jednotlivých mien je zároveň uvedené, či sa zaoberajú online poradenstvom, a je teda možné s nimi komunikovať aj na diaľku.

Kurz výživového poradenstva pre vegánov

Všetci odborníci a odborníčky uvedení v databáze sú úspešnými absolventami online kurzu od Proveg Česko, ktorý sa špecializuje na čisto rastlinnú stravu a je zakončený podrobným záverečným testom.

Kurz sa organizuje pravidelne a je nabitý aktuálnymi vedeckými poznatkami i praktickými tipmi, aby dokázal poskytnúť potrebné vedomosti na prácu s klientmi a klientkami, ktorí sa stravujú vegánsky alebo vegetariánsky.

Ak by si mal o podobné vzdelanie záujem i ty, aktuálne je stále možné sa na tohtoročný kurz prihlásiť.