Staň sa dobrovoľníkom!

O stupienok vyššie ako vegánstvo je dobrovoľníctvo - nezištná pomoc organizácii či združeniu.

Prečo sa stať dobrovoľníkom?

S dobrovoľníctvom sa spája hneď niekoľko výhod ako napríklad:

  • neplatíš žiaden členský poplatok
  • pomáhaš len vtedy, keď máš čas
  • robíš iba to, na čo si sám trúfaš

Chceš byť aj ty našim dobrovoľníkom? Tak vyplň krátky formulár.

Čo môžeš dobrovoľníctvom získať?

1) Tráviš voľný čas zmysluplnejšie

Keď môžeš svojou troškou niekomu pomôcť a robiť pritom niečo užitočné, prečo sa tomu vyhýbať? Navyše, ak je pomoc nezištná, je to ten najušľachtilejší spôsob trávenia voľného času. Okrem toho zaženieš aj prípadnú nudu a určite sa pritom zabavíš.

2) Robíš to, čo ťa baví

Najlepší dobrovoľníci sú takí, ktorí robia veci s radosťou. Ak chceš pomáhať, no nevieš s čím, nezúfaj. Počas svojej dobrovoľníckej kariéry môžeš u nás vyskúšať množstvo rozličných aktivít a sám si vybrať, ktoré ťa najviac bavia a v ktorých si najlepší.

3) Učíš sa nové veci a získavaš prax

Ako dobrovoľník si môžeš vyskúšať množstvo nových vecí. Písanie článkov, tvorbu videí, prácu s odbornými informačnými zdrojmi či dokonca varenie a pečenie. Nech skúsiš čokoľvek, získaš neoceniteľné know-how do života, ktoré môžeš ďalej rozvíjať a využívať.

4) Spoznávaš nových ľudí a buduješ kontakty

Najpríjemnejšia stránka dobrovoľníctva je asi budovanie kontaktov. Vďaka dobrovoľníctvu spoznáš množstvo ľudí s podobným zmýšľaním a svetonázormi, mnoho nového sa od nich dozvieš a naučíš a hlavne získaš kontakty na ľudí z rôznych profesijných oblastí.

5) Myslíš globálne, konáš lokálne

Hovoríš si, že chceš pomôcť, ale nemôžeš zakaždým cestovať do Bratislavy? To vôbec nevadí. Práve naopak! Hľadáme dobrovoľníkom po celom Slovensku. Nech už bývaš v ktoromkoľvek kúte, radi ťa prichýlime pod naše krídla. Dobrovoľníkov nikdy nie je dosť.

Chceš vedieť o dobrovoľníctve viac?

Ak ťa dobrovoľníctvo láka, neváhaj a ozvi sa nám alebo rovno vyplň náš formulár. Určite pre teba nájdeme nejakú aktivitu, ktorá ťa bude baviť a napĺňať.


Rád by si pomohol aj finančne?

Ak si zamestnanec, SZČO alebo podnikateľ, budeme ti nesmierne vďační za poukázanie tvojich 2% z dane.