Kontaktné údaje

NázovSlovenská vegánska spoločnosť (viac o OZ)
Právna formaObčianske združenie
Sídlo OZLíščie nivy 8, 821 08 Bratislava
KanceláriaSabinovská 10, 821 02 Bratislava
IČO50372939
DIČ2120725145
E-mailinfo@veganskaspolocnost.sk
Telefón+421 901 762 622
Sociálne sieteFacebook
Instagram
YouTube
LinkedIn

Členmi Slovenskej vegánskej spoločnosti sú ľudia, ktorí aktívne participujú na aktivitách, majú rozhodovacie práva v rámci združenia.
Títo ľudia majú záujem podieľať sa na zmene v myslení slovenskej spoločnosti a záleží im na etických,
ale aj ekologických a zdravotných princípoch vegánstva. 

Členovia a členky majú rôzne benefity, ako napríklad pravidelné vzdelávanie v rôznych témach a sférach,
či zľavu v týchto reštauráciách a obchodoch:

Mgr. Kristína Chaparro

Predsedníčka
Kristína je vegánkou od roku 2014 a od tej doby sa aktívne zapája do zvieracieho aktivizmu na Slovensku a snaží sa o zmenu stravovania v spoločnosti. V roku 2016 založila s ďalšími aktivistami Slovenskú vegánsku spoločnosť ako občianske združenie, ktoré pomáha vegánstvu lepšie porozumieť a inšpiruje ľudí k zmene. Venuje sa koordinácii členov združenia a komunikácii s partnermi ohľadom certifikácie ochrannou známkou V-Label. Jej snom je, aby ľudia čím skôr prestali zbytočne ubližovať zvieratám a zvolili si súcitnejší a zdravší vegánsky životný štýl.

Ing. Katarína Kolesárová

Členka správnej rady a manažérka kontroly V-Label
Katka vyštudovala potravinárstvo na bratislavskej STU. Je vegánkou od roku 2020, kedy sa rozhodla po vyradení mäsa v roku 2019 prestať podporovať živočíšny priemysel. V Slovenskej vegánskej spoločnosti sa snaží o sprístupnenie a zviditeľnenie vegánskych produktov prostredníctvom udeľovania certifikátov V-Label. Taktiež fotí a natáča produkty, či pripravuje inú marketingovú podporu. Na instagrame má vlastný inšpiratívny blog o varení: redheadsideas.

Ing. Marián Čakajda

Člen dozornej rady
Marián pomáha s organizáciou eventov, ako aj s prípravou tematického obsahu pre sociálne siete. K rastlinnému spôsobu stravovania ho priviedla hardcore-punková/straight edge subkultúra, organizovanie koncertov, jóga a vychodné filozofie. Najskôr prestal jesť mäso v roku 2012 a postupne sa učil v rámci domáceho varenia pripravovať prevažne rastlinné jedlá. Zdieľa názor, že dokážeme zdravo žiť, aktívne športovať a viesť plnohodnotný život bez konzumácie mäsa a živočíšnych produktov, resp. bez zneužívania zvierat na odievanie a podobné „hit-parády“..

Mgr. Tigris Malecová

Členka správnej rady a eventová manažérka
Tigris je súčasťou Slovenskej vegánskej spoločnosti od mája 2022, ale do aktivít ohľadom ochrany životného prostredia či zvierat sa zapája už od vysokoškolských čias. Momentálne je aktívna aj v pracovnom dobrovoľníctve. Venuje sa organizovaniu aktivít a eventov. Je hrdou mamou dvoch adoptovaných psíkov a amatérskou bezlepkovou, a samozrejme, vegánskou pekárkou. Dúfa, že sa spoločnosť raz dostane do bodu, kedy sa ukončí „speciesism“ a pochopíme, že nie Zem je tu pre nás, ale my sme tu pre ňu.

Bc. Kamila Obuchová

Autorka príspevkov na sociálne siete
Vegánkou sa stala v roku 2016 vďaka dokumentu “101 Reasons to Go Vegan”. Veľký zápal, ale málo kulinárskych zručností si vyžiadali pomoc mamy, ktorú hon na recepty zaviedol až k sociálnym sieťam Slovenskej vegánskej spoločnosti. Mamu inšpirovala k prechodu na vegánstvo a ona ju zase k práci pre našu organizáciu. Od roku 2020 preto pôsobí ako dobrovoľníčka v tíme sociálnych sietí. Aktuálne zastrešuje produkciu, editovanie a plánovanie časti príspevkov, ktoré vidíte na Facebooku a Instagrame. Jej day job-om je taktiež manažment sociálnych sietí a tvorba digitálneho obsahu v marketingovej agentúre.

Mgr. Tomáš Ľach

Obchodný zástupca
pre ochrannú známku V-Label
Vegánom je už od roku 2012 a od tohto roku sa špecializuje aj na produkty čisto rastlinného zloženia ideálne z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva s označením BIO. Okrem práce s potencionálnymi partnermi, ktorí si chcú certifikovať svoje produkty registrovanou ochrannou známkou V-Label, je taktiež aktivistom, participuje aj na systémových zmenách týkajúcich sa ochrany zvierat. Rád prináša nové nápady a inšpiruje okolie. Miluje hudbu, prírodu, pohyb, zmysluplné debaty a s tým spojené možnosti rozvoja ľudského potenciálu.

M.A. Zuzana Chochlík Laslopová

Výživová poradkyňa a koordinátorka pre Zelenú jedáleň
Zuzkina cesta k vegánstvu sa začala v roku 2019, kedy sa začala stravovať rastlinne kvôli zlepšeniu zdravia. Od tej doby v nej postupne začali rezonovať aj ekologické a etické aspekty vegánstva a dnes k filozofii vegánstva vedie aj svoje deti. Jej snom je dožiť sa sveta, kde bude vegánstvo a láskavosť ku všetkým bytostiam normou. Zuzka je výživová poradkyňa, pracuje na presadení rastlinných možností v našom inštitucionálnom stravovaní a popritom vášnivo športuje. Stretnúť ju môžte na lokálnom maratóne, v lese, na Spartan evente, alebo na Vegánskej večeri.


Lucia Prekopová

Fotografka a grafická dizajnérka
K vegánstvu ju priviedla láska k životu a zvieratám. Vegánkou je už 9 rokov a rastlinná strava jej priniesla rôzne zdravotné benefity. Zistenie, že zdravie nemusí stáť na živočíšnych produktoch ju motivovalo sa v tejto téme angažovať ešte viac. Verí, že hospodárske zvieratá potrebujú našu pomoc a vyššia vzdelanosť ľudí v tejto oblasti by zvýšila počet reducetariánov. Riadi sa heslom, “Ak nevieš darovať život, tak ho ani neber.” a “Ak máš rád zvieratá, nejedz ich.” Lucia cíti povinnosť pomáhať a zastávať práva i dôstojnosť zvierat bez rozdielu. Verí, že spoločne môžeme dosiahnuť pozitívne zmeny v oblasti etiky, životného prostredia a zdravia.

Chceš sa aj ty aktívne zapojiť do našich projektov?
Tak klikni na sekciu Zapoj sa! a nájdi si cestu, ktorá ti najviac vyhovuje.