Novinky

V Prahe po vegánsky: píše Zuzka Nosková

Kde sa najesť ako vegánsky turista v Prahe? Naša oddaná pomocníčka a dlhodobá vegánka Zuzka opäť spísala svojich pár obľúbených gastro tipov, vďaka ktorým v Prahe hladní nebudete. Budeme radi, ak sa nimi inšpirujete a váš výlet do českej metropoly bude o to krajší.

Na Ekokonferencii v Žiline sa celý deň jedlo vegánsky

Ekokonferenciu v Žiline organizovalo občianske združenie Planet Lover a my sme mali možnosť počas prestávok nakŕmiť všetky hladné krky (študentov aj prednášajúcich) komplet vegánskym jedlom. Variť sme museli začať v sobotu už o šiestej ráno v kuchyni univerzitnej jedálne Menza Žilina, ktorá je aktívne zapojená do projektu Zelená jedáleň.

Moby debutuje filmom o punk rocku a vegánstve

Nový dokument Punk Rock Vegan Movie, ktorý napísal a režíroval hudobník Moby (legenda elektronickej hudby), bude mať svetovú premiéru 20. januára 2023 ako otvárací film kinematografického festivalu Slamdance 2023 v Park City v Utahu (USA).

Vegánka v Košiciach: Kde sa najesť či ubytovať

Vnímate ako vegán cestovanie po Slovensku jednoduché? Pravda je, že prestravovať sa dá už kdekoľvek, no náročnejšie je zohnať ubytovanie s vegánskymi raňajkami v cene. Blog o možnostiach v Košiciach a svojich niekoľkých vegánskych zážitkoch napísala Zuzka Nosková.

Ryba Žilina s vegánskymi novinkami nekončí

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Ryba Žilina priniesla na trh nové portfólio vegánskych výrobkov. Teraz prichádza ďalšia novinka - ochutené salámy v 3 nových príchutiach a dokonca bez lepku.