Novinky

Vegánstvo a mentálne zdravie

Je vegánstvo prospešné pre naše mentálne zdravie?

Vegánstvo podporuje zdravie, ochranu planéty, blahobyt spoločnosti a život zvierat. Avšak vegáni môžu byť nešťastnejší ako iní. Práve preto, potrebujú silné prepojenie s niečím, čo im dodá pocit pohody a spokojnosti.

Neďaleké Brno: raj pre vegánov. Píše Zuzka Nosková

Naša dlhoročná spolupracovníčka a kamarátka Zuzka Nosková bola pred niekoľkými týždňami v Brne, odkiaľ si priniesla krásne zážitky spojené opäť s vegánskou gastronómiou. Ak sa do Brna čoskoro chystáte a zíde sa vám pár tipov, čítajte ďalej.

Náš vegánsky teambuilding v Banskej Štiavnici

Predposledný májový víkend sme si v našom tíme utužili vzťahy na teambuildingu v Banskej Štiavnici. Spoločné chvíle sme strávili pri varení vegánskych jedál, ich jedení, diskutovaní a spoznávaní svojich kolegov. Výlet sme si veľmi užili, spoznali sme okolie mesta, ale aj ozaj výnimočnú vegánsku reštauráciu.

V Prahe po vegánsky: píše Zuzka Nosková

Kde sa najesť ako vegánsky turista v Prahe? Naša oddaná pomocníčka a dlhodobá vegánka Zuzka opäť spísala svojich pár obľúbených gastro tipov, vďaka ktorým v Prahe hladní nebudete. Budeme radi, ak sa nimi inšpirujete a váš výlet do českej metropoly bude o to krajší.

Na Ekokonferencii v Žiline sa celý deň jedlo vegánsky

Ekokonferenciu v Žiline organizovalo občianske združenie Planet Lover a my sme mali možnosť počas prestávok nakŕmiť všetky hladné krky (študentov aj prednášajúcich) komplet vegánskym jedlom. Variť sme museli začať v sobotu už o šiestej ráno v kuchyni univerzitnej jedálne Menza Žilina, ktorá je aktívne zapojená do projektu Zelená jedáleň.