Wagamama predstavila nové vegánske menu 2021

Wagamama uvádza na britský trh nové vegánske menu na rok 2021, ktoré okrem iných pochúťok obsahuje aj vegánsku chilli chobotnicu.

Áno, čítate správne. Wagamama vytvorila alternatívnu verziu obľúbenej chilli „chobotnice” ako súčasť nového vegánskeho menu. Panázijská sieť reštaurácií uvádza na trh pravdepodobne svoje najambicióznejšie vegánske jedlá pri príležitosti januárovej výzvy Veganuary so štyrmi novými vegánskymi jedlami.

Chobotnica“ z wagamamskej kráľovskej hlivy, sa bude podávať s chilli omáčkou a koriandrom a určite bude hitom medzi vegánmi. Novinkou, ktorá sa stáva súčasťou ponuky, sú vegánske lepkavé „rebrá“ vyrobené z kombinácie húb a sójového proteínu. Wagamama zmenila aj svoje druhé najobľúbenejšie kari, Firecracker, ktoré si návštevníci môžu dať teraz s tofu.

Dalším vegánskym jedlom je No-Duck Donburi, ktoré obsahuje šampiňóny, seitan a shiitake marinované v hoisin omáčke. Reštaurácia sa tiež zaviazala, že do konca roka 2021 bude v Británii ponúkať až 50% jedál zo svojho hlavného menu bez mäsa. Pre tohtoročnú Veganuary výzvu reštaurácia odštartovala kampaň s názvom „Malé rozhodnutia, veľká zmena“ v reakcii na narastajúce klimatické problémy.

Vegánska strava bola v kampani pomenovaná ako najdôležitejšie opatrenie, ktoré môžu ľudia prijať na zníženie svojej uhlíkovej stopy, a to až o 73 %. Toni Vernelli, komunikačný manažér projektu Veganuary, uviedol : „Sme nadšení, keď počujeme, že Wagamama sa zaviazala do konca roku 2021 znížiť svoju ponuku mäsa o polovicu. Je to veľký krok k tomu, aby bolo vegánske stravovanie čo najprístupnejšie pre široké masy. “

Zdroj: Wagamama

Tento sľub bude sprevádzať Wagamamu v roku 2021 a ďalej, pričom na obzore sa pomaly objavuje budúcnosť bez mäsa. Generálna riaditeľka Wagamamy Emma Woods sa vyjadrila: „Sme presvedčení, že ponúkané vegánske jedlá by mali byť také lahodné, že každý ich bude chcieť zahrnúť do svojho života, či už striktný vegán, alebo niekto, kto sa nikdy za vegána nepovažoval. Tak, ako nás Covid prinútil v mnohých veciach sa zastaviť, mali by ísť rýchlo vpred krokmi, ktoré môžu polepšiť našej planéte.“

Dúfame, že sa nové vychytávky čoskoro dostanú aj k nám, do bratislavskej Wagamamy, ktorá sa nachádza na nábreží Dunaja, v nákupnom centre Eurovea.

Spracoval: Miroslav Švestka

Korektúra: Kristína Chaparro

Zdroje fotografií: Livekindly, Wagamama