6 dôvodov prečo nakupovať produkty s V‑Label

Ako vám môže vegánska ochranná známka V-Label pri nákupe pomôcť a v čom sa líši od vlastných nápisov, ktoré si uvedú na obal sami výrobcovia?

Vegánsky produkt spoznáte na prvý pohľad. Vďaka žlto-zelenému znaku je ľahko rozpoznateľný a taktiež vám neunikne žiadna vegánska novinka. V obchode sa tak nemusíte zbytočne zdržiavať študovaním zloženia a ušetríte kopu času. Vďaka V-Label máte prehľad o viacerých produktoch, u ktorých by ste vegánske zloženie ani nečakali. 

Nemusíte riešiť sporné zložky v produkte. Vďaka jasnému označeniu V-Label máte istotu, že problémové zložky, ako sú napríklad diglyceridy mastných kyselín, sú jednoznačne rastlinného pôvodu a nie živočíšneho. Opäť ušetríte čas tým, že nebudete musieť písať výrobcovi o pôvode zložiek. 

Zvolíte si nezávislú známku, ktorá podlieha dôslednej kontrole. Garantujeme vám, že každý výrobok označený známkou V-Label dôsledne kontrolujeme. Oproti iným neoficiálnym označeniam (napr. „vegan-friendly“), ktorými výrobcovia sami označujú svoje produkty, sa na V-Label môžte plne spoľahnúť. Skontrolovali sme to dôsledne za vás.

Máte istotu, že ani pri spracovávaní sa vo výrobe nepouživájú živočíšne zložky. Pri víne, džúsoch a ďalších nápojoch nemáte podľa zloženia ako vedieť, či sa pri výrobe používajú živočíšne zložky napríklad na čírenie alebo filtráciu. Vďaka ochrannej známke V-Label nemusíte písať výrobcom, aký postup výroby si zvolili, alebo či napríklad používajú želatínu alebo kazeín. Nakupovať môžte s čistým svedomím.

Nezmýlite sa ani na cestách. Pri cestování do zahraničia a hlavne do krajín, ktorých jazyk neovládate, je V-Label veľkým pomocníkom. Certifikát V-Label je medzinárodný a výrobky s ním nájdete takmer v celej Európe. Nakupovanie vegánskych potravín je vďaka V-Label jednoduchšie aj mimo domova.

Nepriamo tak podporujete neziskové organizácie propagujúce vegánstvo a vegánske hnutie. Certifikáciu vegánskych produktov ochrannou známkou V-Label zastrešujú v každej krajine lokálne organizácie propagujúce vegánstvo. Mnohé z nich dokážu fungovať práve vďaka certifikačným poplatkom od spoločností. Na Slovensku zastrešujeme certifikáciu my, Slovenská vegánská spoločnost a napríklad v Česku je to Česká veganská společnost. 

Nezodpovedali sme Vaše otázky? Napíšte nám na info@veganskaspolocnost.sk a my Vám odpovieme.