Babička si vegánstvom vyliečila arytmiu

Anne Fraser má síce krásnych 96, ale duchom je veľmi mladá. Napriek tomu, jej zdravie nebolo vždy 100-percentné. Po tom, čo prešla na vegánsku stravu sa jej podarilo nemožné!

Anne trpela na arytmiu. Lekári jej predpísali lieky, ktoré jej len priťažili. Pamätá si, že jej nohy boli ťažké ako z ocele. Nič iné jej však poradiť nevedeli, pretože nič podľa nich nebolo v jej vysokom veku bezpečné. Vtedy Anne pomohla zmena stravy. Keď mala 93 rokov, prešla na vegetariánsku stravu. Asi 3 týždne pred oslavou svojej 96-ky sa stala vegánkou. Dnes už Anne arytmiu nemá – vďaka vegánstvu sa zbavila ochorenia, ktoré ju dlho trápilo.

Čo ovplyvnilo jej rozhodnutie?

Anne si so svojou vnučkou pozrela dokumentárny film What the Health a uvedomila si, že veľkochovy jej doslova nerobia dobre na srdce. „Zúfalo som sa chcela liekov zbaviť a rastlinná strava mi dala nádej,“ tvrdí Anne. S novou načerpanou energiou je Anne opäť aktívna, dokonca vedie aj seniorský kurz jógy a meditácie.

Ako sama vraví: „Predtým som vždy končievala svoje hodiny modlitbou. Nech sú všetky bytosti šťastné a slobodné, no po tom, čo som sa stala vegánkou a dozvedela som sa, ako nehumánne a kruto sa zaobchádza s hospodárskymi zvieratami, uvedomila som si, že som bola pokrytec. Teraz sa modlím za všetky zvieratá, aby boli šťastné a slobodné, ale už nekonzumujem živočíšne produkty. Dnes má táto modlitba pre mňa už hlbší význam.“

Pre viac inšpirácie sledujte Anne na Instagrame.

Zdroj: LiveKindly
Preklad: Kristína Muránska
Korektúra: Barbora Mišáková
Fotografia: Instagram @anneeversfraser