V Prahe po vegánsky: píše Zuzka Nosková

Ahojte, tentokrát vás pozdravujem z Prahy. Prišla som na koncert Dary Rolins v O2 Aréne a niekoľko dní k tomu som sa túlala Prahou. Dovolím si povedať, že Prahu poznám, viem sa prepraviť metrom kdekoľvek a veľa sa premiestňovať aj pešo, takže som si nemusela vopred nič zisťovať. Veľmi rada cestujem aj sama, zabavila som sa každý deň a opäť som zažila kúsok vegánskej gastronómie, v ktorej Praha rozhodne nezaostáva.

Po príchode do Prahy je priamo na Hlavnom nádraží predajňa potravín, zdravej výživy BioPoint, v ktorej už roky predávajú vegánske bagety, žemle, koláče. Viac druhov.

Takúto vegánsku obloženú bagetku si zakúpite na Hlavnej stanici v Prahe, konkrétne v obchodíku BioPoint.


Na koncert som išla sama, jednoznačne som sa chcela ubytovať v blízkosti O2 Arény, aby som po koncerte v nočných hodinách už nemusela cestovať. Cez Booking som si našla Hotel Aréna. Hotel síce stravovanie neposkytuje, no na izbe je minichladnička s ponukou nápojov, na každom poschodí sa nachádza kuchynka s kanvicou, mikrovlnkou a riadom. Ponúkajú zdarma čaj, kávu, cukor.

Hneď vedľa O2 Arény sa nachádza Galéria Harfa, najväčšie obchodné a administratívne centrum v Prahe. V ňom sa dokážete krásne vegánsky prestravovať. Potraviny Albert majú širokú ponuku rastlinného sortimentu. V Starbuckse majú vegan ponuku oveľa väčšiu ako u nás v Bratislave. Lahodný „borůvkový“ cheesecake mi robil spoločnosť každý deň 🙂 .

Starbucks Praha, čučoriedkový cheesecake a jablečný koláč musíte ochutnať.

V remeselnej pekárni a kaviarni Kin & K si môžete ku káve s rastlinným mliekom dať „křupavýcroissant, ktorý veľmi odporúčam. Majú aj pomarančový koláč.

V Tchibo zasa môžete ochutnať čokoládový koláč s hruškami. V Harfe sa nachádza aj viacero prevádzok, kde sa môžete najesť.

Zbožňujem Loving HutČiernej labuti. Keď som v Prahe, chodím sa tam vždy najesť. Metrom je to trasa B, zástavka Námĕstí Republiky alebo pešo, neďaleko Prašnej brány. Sami si naberiete čo a koľko chcete. A druhá reštaurácia, ktorú mám veľmi rada, sa nachádza za Karlovým mostom smer Hrad, Vegan’s. V lete si môžete posedieť aj na teraske s výhľadom na Pražský hrad.

V Loving Hut si môžete takto sami nabrať, na čo máte chuť.
Môj pestrofarebný vegánsky výber v Loving Hut.


V uličke pri Orloji je predajňa potravín a zároveň vegánska reštaurácie Country Life.
Ďalší podnik, ktorý som chcela navštíviť a navštívila, bola Paprika bistro&bar (metrom stanica C, I.P.Pavlova). Dala som si zabaliť so sebou hummus, falafel a pita chlieb.

Takto vyzerá hummus s falafelom z Paprika bistro&bar.

Cestou od nich som v uličke od križovatky našla vegánske bistro Treesisters. Bola som veľmi milo prekvapená z ich ponuky koláčov, veľa z nich bolo aj bezlepkových. Objednala som si hráškový krém s krutónmi a najedla sa. 

Bistro Treesisters.


Ak máte radi ezoterické obchodíky, knihy, sviečky, vonné tyčinky, kamene, karty, čaje,…. odporúčam U Džoudyho – místo k zastavení – čajovna. Nabudúce si vyhradím viac času.
A ešte vám odporúčam Dobrú čajovňu na Václavskom námestí.


Prahu vnímam ako miesto neobmedzených možností. Je veľa prevádzok, kde sa dá najesť vegánsky. Ja som spomenula moje najobľúbenejšie. Ak teda pocestujete do Prahy, budem rada, ak sa inšpirujete a pochutíte si tak, ako som si pochutila ja.


Autorka blogu a fotografií: Zuzka Nosková
Korektúra: Kristína Chaparro