MINIT prichádza s nadupanou vegánskou radou

Aj vy máte niekedy chuť si poriadne zahryznúť do slaných či sladkých koláčikov, ktoré rozvoniavajú všade naokolo? Verte či nie, už aj to je možné v plne vegánskom prevedení!

Popredný výrobca pekárenských výrobkov MINIT Slovakia prichádza s vegánskou radou práve teraz.

Slané alebo sladké, konečne vegánske!

Spoločnosť získala na svoju novú vegánsku radu ochrannú známku V-Label, ktorú spotrebiteľ tentokrát uvidí aj vďaka logu na cenovke. Zakúpiť si ich budete môcť nielen v supermarketoch, v menších potravinách a na niektorých čerpacích staniciach po celom Slovensku.  

Zeleninový croissant chutí vynikajúcu osamote alebo si ho môžete vylepšiť nátierkou a zeleninou.

Dva druhy vegánskych hot-dogov v lístkovom ceste či slaný zeleninový croissant, štruktúrou a chuťou na nerozoznanie od toho bežného! K tomu nesmieme zabudúť na chrumkavý štangel s posýpkou z vegánskeho syru. A to nie je všetko!

MINIT myslel aj na tých, ktorí majú maškrtnejší jazýček. Ponúka dva typy vláčnych muffinov, jeden v naturálnom prevedení, druhý so šťavnatými čiernymi ríbezľami.

My v Slovenskej vegánskej spoločnosti sme všetky výrobky ochutnali a boli sme naozaj príjemne prekvapení. Všetko je vyladené tak, že rozdiel oproti nevegánskemu pečivu nespoznáte.  

Ako vznikla myšlienka priniesť radu MINIT Vegan?

Spoločnosť MINIT sa pokladá za inovátora v pekárenskom segmente. Každý rok interne vyvíja viac ako 150 noviniek, z ktorých sa iba malá časť dostane na trh. Skúšajú sa technologické postupy, nové plnky, posypy, spôsoby spracovania výsledného tvaru. 

MINIT podľa vlastných slov pracuje so svojimi odberateľmi. Počúvajú zákazníkov a veľa podnetov im prichádza práve z trhu:

Už dlhšiu dobu registrujeme záujem o zdravšie verzie výrobkov v podobe bez pridaných éčiek, bezlepkových výrobkov a tiež vegánskych výrobkov. Vytvorili sme zaujímavú ponuku pre vegánov ale aj tých, ktorí by chceli niečo takéto vyskúšať. Myslíme si, že tieto výrobky sú obľúbené a vyhľadávané, zatiaľ čo sú vhodné dokonca aj pre bežného, konvenčného spotrebiteľa.

Vytvorenie vegánskej línie znamená pre firmu MINIT nielen rozšírenie ponuky, ale aj zabezpečenie širšej dostupnosti. Firma má záujem na tom, aby sa dali výrobky zakúpiť aj v bežných obchodoch s potravinami.

Takto vyzerá šťavnatý muffin s kúskami čiernych ríbezlí.

Na nerozoznanie od tých nevegánskych

Po ochutnaní vegánskych výrobkov sa s MINIT môžeme zhodnúť na tom, že rastlinná aternatíva neznamená robiť kompromisy v chuti ani v štruktúre.

Určite väčšine vegánov, ale aj ľudom, ktorí sa snažia obmedzovať živočíšne výrobky dobre padne si zahryznúť do čerstvo-upečeného hot-dogu, ktorý nájdeme v dvoch verziách – v tmavej aj bielej. Plnka zo sladkého kečupu a klasickej chutnej horčice splní očakávania všetkých milovníkov hot-dogov. Vegánsky párok uprostred je na nerozoznanie od bežného, mäsového.

Zeleninový croissant zas obsahuje malé kúsky zeleniny, čo robí plnku croissantu šťavnatejšiu a zaujímavejšiu oproti klasickému maslovému croissantu.

Štangel s posýpkou chutí ako klasický syrový, no neobsahuje ani kúsok mlieka, takže je vhodný aj pre ľudí s laktózovou intoleranciou.

V prípade výrobku hot-dog sme sa spojili s overeným dodávateľom Ryba Žilina a samotný výrobok sme prihlásili aj do Svetovej súťaže vegánskych výrobkov V-Label Awards v kategórii Najlepšia alternatíva mäsa.

Hot-dog s kečupovo-horčicovou plnkou, vegánskym párkom a sezamovými semiačkami.

V spoločnosti MINIT Slovakia hovoria, že udržatelnosť je aj u nich dôležitou a aktuálnou témou:

Máme certifikáciu RSPO, ktorá zabezpečuje, aby náš palmový olej pochádzal z udržateľných zdrojov. Medzinárodný certifikát IFS nás zaväzuje k vytvoreniu jasných procesov na zaručenie udržatelnosti v enviromentálnom rozmere a taktiež máme veľa ďalších otvorených tém, kam by sme chceli smerovať pôsobenie MINIT na slovenskom trhu.

Kde si budete môcť výrobky zakúpiť?

Momentálne sa výrobky dajú kúpiť v sieti BILLA Slovensko, kde zoženiete štangel, mini muffin natural, vegan hot-dog z tmavšieho cesta a croissant. V sieti potravín Žabka si môžete pohodlne kúpiť ribezľový mini muffin a tiež vegánsky štangel. Tesco Slovensko ponúka vegan hot-dog a ríbezľový mini muffin, od októbra tohto roku pribudne aj štangel. Kaufland Slovensko zaradí v októbri tiež dva produkty, a to, hot-dog a štangel.

Prvú vegánsku pečivovú radu svojho druhu, MINIT Vegan, budete môcť spoznať aj vďaka medzinárodnej ochrannej známke V-Label na cenovkách. Známka V-Label v tomto prípade zabezpečuje aj to, aby sa s výrobkami správne zaobchádzalo, a aby bolo pečivo aj pri odbere v supermarketoch plne v súlade s vegánskymi kritériami.

Spoločnosť Minit je pripravená taktiež rozširovať svoje vegánske portfólio o ďalšie produkty, no všetko bude závisieť od úspešnosti na trhu. O všetkých ďalších novinkách vás budeme určite informovať na našich sociálnych sieťach.

Štangel s (ne)syrovou posýpkou poteší každého milovníka slaných snackov.

Spracovala: Kristína Chaparro