Hľadáte novinky zo sveta vegánstva? Máme pre vás tip

Či už by ste uvítali prehľad v nových rastlinných produktoch, dosiahnutých úspechoch z ríše zvierat, novootvorených podnikoch alebo vám iba chýba inšpirácia na skvelé recepty, všetky tieto, ale i mnohé ďalšie informácie môžete nájsť práve na nasledovných zahraničných webových stránkach.

Plant Based News

Ako prvú by sme dali radi do popredia stránku Plantbased News, ktorá poskytuje široké spektrum noviniek z rôznych oblastí. Nájdete tu informácie o aktivizme, politickej sfére v spojitosti s vegánstvom či rastlinných produktoch nedávno zavedených na trh. V neposlednom rade tu nájdete kulinárske novinky, no tiež šokujúce i potešujúce správy zo života zvierat. Ak hľadáte informácie týkajúce sa environmentalistiky, alebo vás zaujímajú rozhovory s producentmi najnovších dokumentárnych filmov, i v tomto prípade si na tejto stránke prídete na svoje.

Vegconomist

Veľmi užitočnou webovou stránkou je i Vegconomist, ktorá predstavuje vegánsky biznis magazín. Ak vás zaujíma činnosť start-up-ov, ich napredovanie a ďalšie smerovanie, odporúčame vám práve túto stránku. Jej obsah je zameraný napríklad na témy o kultivovanom mäse, nových rastlinných produktoch, ale tiež o móde či kozmetikeich vplyve na kvalitu života zvierat. Okrem toho sa dozviete i čo-to o politike, životnom prostredí, investovaní či najnovších štúdiách.

Veganfoodandliving

Už z názvu je zrejmé, aké témy táto stránka ponúka. Nájdete tu veľa skvelých vegánskych receptovnových produktov, ktoré sa v poslednom období ocitli na trhu, ale i tipy a rady na zjednodušenie vegánskeho životného štýlu. Či už hľadáte inšpiráciu do domácnosti a chceli by ste sa dozvedieť niečo viac o prírodných čistiacich prostriedkoch, cestovaní, bezlepkovej diéte, alebo deťoch – vegánoch, vždy natrafíte na zaujímavé a užitočné nápady, ktoré vám môžu uľahčiť život a rozšíriť obzory.

Totally vegan buzz

Šport, zábava, životný štýl či zdravie. I o týchto témach si môžete prečítať na webovej stránke Totally vegan buzz. Každý deň vás tu čakajú rôznorodé novinky, ktoré dokážu zaujať, potešiť, šokovať, rozhorčiť, ale i motivovať či uvedomiť si, že sme predsa len o krok bližšie k lepšiemu zajtrajšku.

VegNews

Veľmi dobrým zdrojom vegánskych noviniek je i webová stránka VegNews. Okrem bežných oblastí, ako sú šport, vegánsky stravujúce sa slávne osobnosti, zdravie, móda, kozmetika či cestovanie tu nájdete i rady a tipy pri výbere vegánskych syrov či (ne)mliečnych výrobkov. VegNews má navyše na svojom e-shope i ponuku rôznych dobrôt, ako sú čokolády, zeleninové čipsy, rastlinné mlieka, káva, oriešky a mnohé ďalšie.

Zaujímavými a obdobnými webovými stránkami sú i Vegan news daily, Veganism/BBC News a

The Vegan Review.

Unchained TV

Zaujímavým a najnovším zdrojom vegánskych noviniek z iného súdku je i televízna stanica Unchained TV, ktorá poňala vegánske spravodajstvo po svojom, čo sa i vyplatilo. Nájdete tu živé vstupy, posledné novinky, kuchárske show, rozhovory so známymi osobnosťami, športové podujatia či diskusie na rôzne témy – od aktivizmu, cez zvieracie práva až po environmentalistiku. Okrem toho sú tu sústredené rôzne dokumentárne filmy týkajúce sa vegánstva, zvieratživotného prostredia.

Poznáte ďalšie webové stránky, ktoré ponúkajú novinky zo sveta vegánstva? Napíšte nám správu na našom Facebooku.

Spracovala: Dominika Kuklová

Fotografie: unsplash.com a pixabay.com