Čoho sme ochotní sa vzdať a čo k životu potrebujeme? Koľko si toho môžeme dopriať na úkor iných, vrátane zvierat a rastlín? V knihe sa dočítaš o výsledkoch autorkinho osobného pokusu, ktorý predstavuje prechod na vegetariánstvo, vegánstvo a frutariánstvo. Zistenia ťa môžu prekvapiť.
Môžeme sa považovať za milovníkov zvierat a zároveň jesť mäso? Prečo ľudia reagujú podráždene, keď majú meniť stravovacie návyky? Autorka sa okrem snahy priblížiť etickú stránku konzumácie mäsa zaoberá i termínom karnizmus.
Ak ťa zaujímajú dopady priemyselnej poľnohospodárskej výroby na ľudí, zvieratá i celú planétu, odporúčame prečítať si práve túto knihu. Dozvieš sa v nej nie len o skrytých nákladoch, antibiotikách či ničení fauny, ale i o tom, čo sa v skutočnosti deje za zatvorenými dverami.
Po prečítaní tejto knihy sa nemusíš stať automaticky vegetariánom či vegánom. Ak však budeš čítať pozorne, zistíš, čím všetkým si musia zvieratá počas svojho života prejsť a ako vyzerá celý proces „výroby“ mäsa. Istý priestor autor venuje aj životnému prostrediu a dopadu…
Knižka, ktorá jednoducho a jasne vysvetľuje, ako to, čo konzumujeme, priamo vplýva na zdravie našej planéty. Ak sa preto zaujímaš o skutočnú cenu jedla, zdroje využívané na jeho výrobu a najmä o skutočne udržateľný spôsob života, táto knižka ti poskytne ucelený obraz.
Keď sa sociálna psychologička začne zaujímať o to, prečo jeme isté druhy zvierat a iné chováme ako domácich miláčikov, vznikne z toho skvelá kniha o karnizme. Ak si tento termín ešte nikdy nepočul, určite si knižku prečítaj. Zmení tvoj pohľad nielen na vegánstvo, ale…
Publikácia, za ktorou stoja dvaja dlhoroční vegáni, vysvetľuje prečo je zneužívanie zvierat v rozpore so všeobecne zdieľanou morálnou intuíciou. Kniha zodpovedá 30 najčastejších otázok a námietok týkajúcich sa vegánskej stravy a dokazuje, že žiadna z výhovoriek neobstojí.