Pre vegánov začiatočníkov

Ak je pre teba vegánstvo nové, tieto knižky ti určite pomôžu nájsť odpovede na mnohé tvoje otázky.

Stávam se veganem – 4 týdenní program pro zdravý a dlouhý život

Či už ťa zmena životosprávy láka z dôvodu zdravia alebo etiky, táto kniha ti predstaví všetky výhody vegánskej diéty a podrobne vysvetlí všetko, čo potrebuješ o vegánstve vedieť. Okrem informácií, ako si zabezpečiť všetky potrebné živiny, získaš aj vzorový jedálniček na celý mesiac.

Vegánska výživa čistá a jednoduchá

Menšia brožúrka od známeho amerického lekára objasňuje argumenty stojace za vegánstvom a zároveň vysvetľuje, ako si týmto životným štýlom udržať dlhodobé zdravie. Súčasťou knihy je aj niekoľkostranový receptár s tipmi na polievky, hlavné jedlá, ale aj dressingy, omáčky či dezerty.

Becoming Vegan: The Complete Reference to Plant‑based Nutrition (Comprehensive Edition)

Jedna z najobsiahlejších a najodbornejších kníh o vegánstve, ktorá doposiaľ vyšla. V komplexnej edícii nájdeš všetko: od etických, zdravotných, ekologických aspektov vegánstva až po rady, čo konzumovať počas tehotenstva, vývoja dieťaťa či naopak pri naberaní svalovej hmoty.

Zmeň niečo! O tom, ako dnes milióny ľudí menia svet

Dvadsaťstranová brožúrka stručne pojednáva o všetkých základných aspektoch vegánstva: zdraví, ekológii aj etike. Priestor venuje nielen netestovanej a vegánskej kozmetike, ale aj receptom, vegánskym reštauráciám či rôznym inšpiratívnym príbehom súčasných vegánov.

Stiahnuť brožúru

Veganův průvodce

Menšia knižka je určená nielen vegánom, ale aj mäsožravcom, ktorí sa zaujímajú o rastlinnú stravu. Tento sprievodca jednoducho objasňuje základné problémy, ktoré sa s vegánstvom môžu spočiatku spájať a ako možno ľahko predchádzať rôznym prekvapeniam či nepríjemnostiam.

Průvodce veganstvím (Pro lékaře i veřejnost)

Krátka, no informáciami nabitá brožúrka z dielne Českej veganskej společnosti približuje základné princípy vegánskej výživy. Upozorňuje na potraviny a živiny, ktorým treba venovať zvýšenú pozornosť a zodpovedá tie najčastejšie otázky ohľadom tohto životného štýlu.

Stiahnuť brožúru