O vegánstve, etike a ekológii

Ak sa chceš dozvedieť niečo o etických základoch vegánstva či jeho vplyve na ekológiu, si tu správne.

Jíst zvířata

Po prečítaní tejto knihy sa nemusíš stať automaticky vegetariánom či vegánom. Ak však budeš čítať pozorne, zistíš, čím všetkým si musia zvieratá počas svojho života prejsť a ako vyzerá celý proces „výroby“ mäsa. Istý priestor autor venuje aj životnému prostrediu a dopadu živočíšnej výroby naň.

Comfortably Unaware

Knižka, ktorá jednoducho a jasne vysvetľuje, ako to, čo konzumujeme, priamo vplýva na zdravie našej planéty. Ak sa preto zaujímaš o skutočnú cenu jedla, zdroje využívané na jeho výrobu a najmä o skutočne udržateľný spôsob života, táto knižka ti poskytne ucelený obraz.

Why We Love Dogs, Eat Pigs, and Wear Cows: An Introduction to Carnism

Keď sa sociálna psychologička začne zaujímať o to, prečo jeme isté druhy zvierat a iné chováme ako domácich miláčikov, vznikne z toho skvelá kniha o karnizme. Ak si tento termín ešte nikdy nepočul, určite si knižku prečítaj. Zmení tvoj pohľad nielen na vegánstvo, ale aj na jedlo ako také.

Eat Like You Care: An Examination of the Morality of Eating Animalst

Publikácia, za ktorou stoja dvaja dlhoroční vegáni, vysvetľuje prečo je zneužívanie zvierat v rozpore so všeobecne zdieľanou morálnou intuíciou. Kniha zodpovedá 30 najčastejších otázok a námietok týkajúcich sa vegánskej stravy a dokazuje, že žiadna z výhovoriek neobstojí.