O vegánstve a športe

Ak neveríš, že vegán môže byť aktívnym športovcom, tieto knižky ťa raz a navždy presvedčia o opaku.

Vegan v kondici

Kanadský vrcholový športovec a dlhoročný vegán sa vo svojej knihe zaoberá najmä tým, ako vegánska strava dokáže podporiť športový výkon a zároveň nezaťažovať organizmus. Poukazuje tiež na fakt, že táto diéta je vhodná pre každého, kto si chce udržať optimálne zdravie a výkonnosť.

Jedz a behaj: Moja neuveriteľná cesta k ultramaratónskej špičke

Publikácia, ktorá sa stala bestsellerom New York Times. Ide o biografický príbeh plný ľudskej vytrvalosti a nezlomnej vôle. Scott Jurek je nielen športovec, ale aj zanietený vegan, ktorý propaguje rastlinnú vegánsku stravu aj prostredníctvom svojich športových výkonov a úspechov.

Hledání ultra

Príbeh o tom, ako sa aj muž v stredných rokoch so značnou nadváhou dokáže vzoprieť neodvratnému starnutiu, a vďaka pevnej vôli a rastlinnej strave zmeniť na výkonného športovca. Nikdy nie je neskoro stať sa jedným z najúspešnejších vegánskych triatlonistov na svete.

Thrive: The Vegan Nutrition Guide to Optimal Performance in Sports and Life

Brendan je vytrvalostný športovec, ktorý vo svojej knihe opisuje výhody nutrične bohatej vegánskej stravy. Nájdete v nej 3-mesačný plán jedál, viac ako 100 receptov vrátane tipov na rôzne energetické gély, športové nápoje či ideálne jedlá po väčšom športovom výkone.

No Meat Athlete: Run on Plants and Discover Your Fittest, Fastest, Happiest Self

Ultramaratónsky bežec, Matt Frazier prezrádza, ako vegánska rastlinná strava dokáže športovcom pomôcť pri zvyšovaní ich výkonov. Okrem straty nadbytočných kilogramov, totiž pomáha aj s ľahším a najmä rýchlejším zotavením po športovom výkone či zvyšovaním celkovej energie.