O vegánskom tehotenstve, materstve a deťoch

Či už si budúca alebo čerstvá mamička – vegánka, kvalitných a odborných informácií nie je nikdy dosť.

Veganská strava pro děti a těhotné a kojící ženy

Druhá informačná brožúra, ktorá sa bližšie venuje otázke vegánstva v súvislosti s tehotenstvom a výchovou detí. Poskytuje základné informácie o tom, ako by mala vyzerať vyvážená vegánska strava nielen tehotných a kojacich žien, ale aj batoliat, menších detí a mládeže.

Veganství máme v rodině: Příběhy českých veganských rodin

Malá publikácia, ktorú dali dokopy viaceré české vegánske rodiny. Na jednotlivých príbehoch je možné vidieť, ako k tomuto životnému štýlu možno pristupovať z rôznych strán a myšlienkových východísk. Dozvieš sa, s akými problémami sa tieto rodiny stretávajú a ako ich riešia.

Vtedy svet

Knižka Vtedy svet rozpráva príbeh malého Vilka. Ten sa od svojich kamarátov – duchov prírody dozvedá, ako kedysi vyzeral svet, v ktorom si ľudia nevážili prírodu ani zvieratá. Dojímavý príbeh nielen pre deti dopĺňajú krásne ilustrácie Dominiky Novákovej.

The Everything Vegan Pregnancy Book

Aké potraviny konzumovať a ktorým sa naopak vyhýbať, aby dieťaťu nič nechýbalo? Ako sa vyrovnať s nesúhlasom rodiny a priateľov? Toto všetko a ešte oveľa viac prezradí táto skvelá knižka, v ktorej možno nájsť aj 150 nutrične bohatých a vyvážených receptov pre celú rodinu.

The Vegan Pregnancy Cookbook

Kniha s viac ako 200 skvelými receptami ti poradí, ako sa stravovať počas tehotenstva, aby tvojmu telu a dieťaťu nechýbali žiadne dôležité vitamíny a minerály. Ide o skvelého pomocníka, vďaka ktorému bude pre teba príprava chutného a nutrične vyváženého jedla hračkou.

Vegan Pregnancy Survival Guide

Vreckový sprievodca dáva rýchle odpovede na tie najdôležitejšie tehotenské otázky. Od priamočiarych nutričných informácií, cez chutné vegánske jedálničky až po tipy na výber netestovaných antacidov – táto knižka poradí a pomôže skutočne so všetkým.

V is for Vegan: The ABCs of Being Kind

Knižka predstavuje najmladším čitateľom od 3 do 7 rokov základy ohľaduplného vegánskeho života cez zapamätateľné rýmy a očarujúce ilustrácie. Deti sa tak naučia čo-to o potravinách či ochrane zvierat a životného prostredia, a to všetko zábavnou a hravou formou.

A proto nejíme zvířátka: Knížka o veganech, vegetariánech a všem živém

Pútavá, plnofarebná knižka pre deti vo veku od 6 do 10 rokov. Zvieratá sú v nej zobrazené jednak v ich prirodzenom prostredí, jednak v hrozných podmienkach veľkochovov. Deti sa v knižke tiež dozvedia, aký vplyv ma konzumácia mäsa na životné prostredie okolo nás.

© Slovenská Vegánska Spoločnosť 2019