O vegánstve ako životnom štýle

Narážaš na vegánstvo každý deň, no stále presne nevieš o čo ide? Pozri si tieto filmy a zistíš, aká filozofia sa za ním skrýva.

Making the Connection / Spojenie

Dokument skúmajúci vegánsky životný štýl, ktorý v sebe snúbi lahodné a zdravé jedlo, ale aj mnohé etické a globálne hrozby, ktorým dnes či v najbližšej budúcnosti budeme čeliť. Osem rôznych osobností, osem vegánov a osem rozdielnych pohľadov na vegánstvo.

101 Reasons to Go Vegan / 101 dôvodov, prečo sa stať vegánom

Skvelá prednáška Jamesa Wildmana z organizácie The Animal Rights Foundation of Florida, v ktorej vysvetľuje svoj názor na konzumáciu živočíšnych potravín. Na názorných príkladoch pútavo a zábavne ukazuje, ako dokáže ľudská myseľ obhajovať násilie páchané na zvieratách.

Holy Crap! I wanna Go Vegan / Do r***! Chcem byť vegán

Tri odlišné osobnosti – herečka a aktivistka za práva zvierat, profesionálna tanečnica a basketbalový hráč hovoria o svojej ceste k vegánstvu. Čo ich viedlo k zmene jedálničku a v konečnom dôsledku celkového životného štýlu? Snímka vznikla ako bonusový materiál k filmu Bold Native.

Food Choices / Voľba stravovania

Dokumentárna snímka sleduje filmára Michala Siewierskiho ako skúma vplyv našich stravovacích rozhodnutí na zdravie ľudí a planéty, ako aj na osud ostatných živočíšnych druhov. Venuje priestor množstvu mylných predstáv o jedle a zvieratách, ktoré denne konzumujeme.

Vegan: Everyday Stories / Vegan: Príbehy z každodenného života

Celovečerný dokument zachytáva životy štyroch rozdielnych ľudí, ktorí majú jednu spoločnú črtu – všetci sú vegáni. Bežec maratónov, žena farmára, majiteľka nákladiaka a osemročné dievča – čo pre nich vegánstvo znamená a ako sa k nemu dostali? Vo filme sa objaví aj viacero známych vegánskych osobností.

Simon Amstell: Carnage / Simon Amstell: Krviprelievanie

Komediálne ladený mockument popisuje postupnú premenu dnešnej mäsožravej spoločnosti k vegánstvu. Autor rozpráva príbeh optikou generácie, ktorá žije vo Veľkej Británii roku 2067, kedy je všadeprítomná konzumácia mäsa, mlieka a vajec už len ťažko pochopiteľnou minulosťou.