Stiahni si naše brožúry

Jednou z našich činností je aj vydávanie informačných brožúr a iných edukačných materiálov na rôzne témy súvisiace s vegánskym životným štýlom. Výsledky našich aktivít si môžeš stiahnuť aj online, vytlačiť a pokojne šíriť ďalej.

Život kravy | 2018

Nevieš, ako deťom vysvetliť, čo je zlé na nosení kože? Náš najnovší komix Život kravy im prostredníctvom jednoduchého príbehu vysvetlí, odkiaľ koža pochádza, prečo je jej výroba škodlivá pre životné prostredie a tiež ako vyzerá život kráv a teliatok vo veľkochovoch. Tento komix vznikol v spolupráci s organizáciou PETA.Stiahnuť brožúru

Zmeň niečo! O tom, ako dnes milióny ľudí menia svet | 2017

Ak hľadáš všetky dôležité informácie o vegánstve na jednom mieste, odporúčame ti našu 20-stranovú brožúrku Zmeň niečo!. Nájdeš v nej informácie o zdravotných a ekologických benefitoch vegánstva, o netestovanej a vegánskej kozmetike, tipy na potraviny a recepty, zoznam vegánskych reštaurácií, inšpiratívne príbehy a mnoho iného.Stiahnuť brožúru

Farebné vegánske dezerty: Jednoduché na prípravu, chutné na tanieri | 2016

Chceš si pochutnať na niečom sladkom a vegánskom? Inšpiráciu isto nájdeš v brožúre Farebné vegánske dezerty od Rominy Kavcic, ktorú sme preložili do slovenčiny. V tejto 45-stranovej kuchárskej knižke nájdeš množstvo receptov, ako napríklad na škoricové osie hniezda, citrónový koláč, čoko – koko penu či čučoriedkové mafiny.

Stiahnuť brožúru

Eko komix: Prvý krok na záchranu planéty | 2016

Krátky komix Prvý krok na záchranu planéty, ktorý sme preložili z francúzskeho originálu, ťa stručne, no dosť zábavne oboznámi so základnými argumentami vegánstva. Dozvieš sa napríklad, prečo je konzumácia mäsa neekologická, dlhodobo neudržateľná a najmä z pohľadu miliónov zvierat zabitých ročne kvôli mäsu aj neetická.

Stiahnuť komix

© Slovenská Vegánska Spoločnosť 2018